Microsoft допомагає українським школярам розробляти перші проекти Інтернету речей (IoT)

В Україні презентовано проект "Школа SMART", головна мета якого – втілювати в життя концепції Інтернету речей за допомогою мікроелектроніки. Завдяки цьому школярі зможуть створювати розумні модулі для власного житла або навчального закладу. До реалізації проекту вже приєдналося 10 навчальних закладів із різних куточків країни. Презентація проекту відбулась 15 листопада у приміщенні компанії "Майкрософт Україна".
 

Пілотні проекти активно впроваджуються у навчальних закладах. Так, Здолбунівська гімназія реалізувала ідею шкільної метеостанції, а учні Вишнівчицької загальноосвітньої школи створили навчальну модель робота-садівника, який здатен вимірювати вологість ґрунту та досліджувати вплив навколишнього середовища на ріст рослин. Ці задуми втілюються в життя за допомогою плат Arduino та мікрокомп’ютерів Raspberry Pi. Учасники – представники як початкових, так і старших класів.

"Різноманітні датчики, мікроконтролери та інші атрибути, пов’язані з Інтернетом речей сьогодні стали доступні кожному. Це не наукова фантастика, а конкретні практичні проекти, які ми реалізуємо вже сьогодні. Ми займаємось мобільною робототехнікою, електронікою, тривимірним моделюванням. Ми створюємо власних роботів та 3D принтери, – говорить Сергій Дзюба, заступник директора навчально-виховного комплексу №141 "ОРТ" м. Києва. – Проект "Школа SMART" допомагає учням розкривати їх потенціал та досягати більшого. Завдяки компанії Microsoft, яка надає сучасні технологічні рішення для Інтернету речей, впровадження практичних рішень у цій галузі стає більш ефективним".

Проект започаткувала група "Відкрита школа: Хмарні сервіси в освіті", розмістивши у Facebook повідомлення із закликом до педагогів-новаторів згуртуватися навколо ідеї створення "Школи SMART". Сьогодні усі проекти будуються на основі хмарної платформи Microsoft Azure IoT Suite, яка дозволяє об'єднувати в мережу будь-які пристрої та аналізувати раніше невикористані дані завдяки машинному навчанню.

Окрім допомоги із обладнанням, "Майкрософт Україна" регулярно проводить онлайн-тренінги та вебінари по роботі з програмним забезпеченням Windows 10 IoT та Azure IoT для Raspberry Pi 3.

На заході також виступив запрошений фахівець з інформаційних технологій Майкрософт у Центральній та Східній Європі Лоран Еллербах, який розповів про останні тенденції у світі Інтернету речей.

"Сьогодні, в динамічно мінливому світі всі діти повинні мати можливість навчатися базовим навичкам кодування. Адже, програмування недарма називають писемністю ХХI століття. І через 10 років ці діти будуть займатися тими речами, яких зараз не існує", – підкреслив пан Еллербах.

Дмитро Міндра, представник технічного співтовариства Microsoft, провів практичний майстер-клас для дітей. Учні створювали "розумні речі", підключаючи плати та сенсори, а згодом аналізували принцип їх роботи.

Комментарии : 0

Похожие публикации
Новые публикации